BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 5108583
*
nr 510 8583
Ljusstake
3 -armad, keramik, höjd: 30
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2008
kl 16:58:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 09:29:29
1
100 kr
24/2 14:21:03
2
150 kr
24/2 15:37:15
3
250 kr
24/2 16:27:14
4
450 kr
24/2 17:52:08
2
350 kr
24/2 17:52:58
2
450 kr
25/2 15:44:41
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11
-
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
-
5055 Ljusstake
mässing. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
*
Ljusstake
nr 510 8583
Ljusstake
3 -armad, keramik, höjd: 30
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 09:29:29 | 1 | 100 kr |
24/2 14:21:03 | 2 | 150 kr |
24/2 15:37:15 | 3 | 250 kr |
24/2 16:27:14 | 4 | 450 kr |
24/2 17:52:08 | 2 | 350 kr |
24/2 17:52:58 | 2 | 450 kr |
25/2 15:44:41 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11
-
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25 -
5055 Ljusstake
mässing. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17